بزرگترین بازار سیم و مفتول
بزرگترین بازار سیم و مفتول

سیم جوش CO2

ارسال به سراسر کشور

ارائه فاکتور رسمی

فروش حضوری

تاریخ بروزرسانی 10ام مهر 1402

نام محصولسایزبرندواحد فروشمحل بارگیریقیمت روز
الکترود آما 0.80.8آمارول 15 کیلوییکارخانه تهران
الکترود آما 1.01.0آمارول 15 کیلوییکارخانه تهران
الکترود آما 1.21.2آمارول 15 کیلوییکارخانه تهران
الکترود آما 1.51.5آمارول 15 کیلوییکارخانه تهران
الکترود اورنج 0.80.8اورنجکارخانه تهران
الکترود اورنج 1.01.0اورنجکارخانه تهران
الکترود اورنج 1.21.2اورنجکارخانه تهران
الکترود اورنج 1.51.5اورنجکارخانه تهران
الکترود پارس 0.80.8پارسکارخانه تهران
الکترود پارس 1.01.0پارسکارخانه تهران
الکترود پارس 1.21.2زنجانکارخانه تهران
الکترود پارس 1.51.5پارسکارخانه تهران
الکترود چیتا 0.80.8چیتاکارخانه تهران
الکترود چیتا 1.01.0چیتاکارخانه تهران
الکترود چیتا 1.21.2چیتاکارخانه تهران
الکترود چیتا 1.51.5چیتاکارخانه تهران
الکترود رویال 0.80.8رویالکارخانه تهران
الکترود رویال 1.01.0رویالکارخانه تهران
الکترود رویال 1.21.2رویالکارخانه تهران
الکترود رویال 1.51.5رویالکارخانه تهران
الکترود زنجان 0.80.8زنجانکارخانه تهران
الکترود زنجان 1.01.0زنجانکارخانه تهران
الکترود زنجان 1.21.2زنجانکارخانه تهران
الکترود زنجان 1.51.5زنجانکارخانه تهران
الکترود کیان جوش 0.80.8کیان جوشکیلوگرمکارخانه تهران950,000 ریال
الکترود کیان جوش 11.0کیان جوشکیلوگرمکارخانه تهران750,000 ریال
الکترود کیان جوش 1.21.2کیان جوشکیلوگرمکارخانه تهران600,000 ریال
الکترود میکا 0.80.8میکاکارخانه تهران
الکترود میکا 1.01.0میکاکارخانه تهران
الکترود میکا 1.21.2میکاکارخانه تهران
الکترود میکا 1.51.5میکاکارخانه تهران
الکترود یزد 0.80.8یزدکارخانه تهران
الکترود یزد 1.01.0یزدکارخانه تهران
الکترود یزد 1.21.2یزدکارخانه تهران
الکترود یزد 1.51.5یزدکارخانه تهران

خرید سیم جوش

در این مطلب میخواهیم در مورد خرید سیم جوش به خصوص مفتول جوشکاری و سیم جوش CO2، انواع و کاربرد آن ها نیز بگوییم؛ لطفا ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

کمتر کسی است که این روزها با صنعت جوشکاری آشنا نباشد و از آن بهره نبرده باشد.
جوشکاری یکی از روش های اتصال دائم بین دو ماده فلزی یا غیر فلزی است و برای انجام جوشکاری به یک منبع انرژی قدرتمند و یک ماده کمکی که سیم جوش یا الکترود نام دارد نیاز است.

حقیقت این است که تصور زندگی بدون جوشکاری کمی دور از ذهن است و دلیل آن کاربرد گسترده ی آن در همه ی صنایع است.

جوشکاری قطعات مختلف را به طور دائمی به یکدیگر متصل می کند.

به کمک جوشکاری میتوان عیوب سازه هایی که در اثر ریخته گری به وجود آمده اند را برطرف کرد و سازه های حجیم را بازسازی کرد.

یکی از کاربردهای جوشکاری قوی کردن یا ترمیم موضعی قطعات است؛ معمولا قطعاتی که تحت تنش و یا سایش هستند را میتوان به کمک جوشکاری قوی تر کرد و یا خواص آن ها را بهبود بخشید.

خرید سیم جوش - foulka.com

جوشکاری در زیر آب نیز کاربرد دارد، همانطور که میدانید فلزات در مجاورت با آب دچار خوردگی و زنگ زدگی میشوند اما میتوان با نصب یک روکش از زنگ زدگی و خوردگی آن ها جلوگیری کرد؛ برای مثال با یک روکش روی لوله ها میتوان از آن ها محافظت کرد و اتصال این روکش به کمک جوشکاری امکان پذیر است.

با جوشکاری میتوان قطعات فرسوده را مجددا ترمیم کرد.

صنعت جوشکاری در هنر نیز نفوذ کرده است.

در صنعت راه آهن، کشتی سازی، اتومبیل سازی و … نیز میتوان از جوشکاری بهره برد.

سیم جوش CO2 چیست؟

اگر به خاطر داشته باشید در ابتدای مطلب در مورد انجام جوش کاری با سیم جوش یا الکترود گفتیم؛ حال میخواهیم بدانیم سیم جوش CO2 چیست؟ از چه جنسی ساخته شده است و چه ویژگی هایی دارد؟

اگر با انواع آن ها آشنا باشیم و ویژگی های هر کدام را بشناسیم خرید سیم جوش بسیار راحت تر خواهد بود.

روش های مختلفی برای انجام جوشکاری وجود دارد و یکی از روش های انجام جوشکاری روش ذوبی است که در آن برای اتصال بین دو قطعه از سیم جوش استفاده میشود.

سیم جوش قطعه ای مصرفی فلزی و بدون روکش است که در جوشکاری به منظور ایجاد اتصال دائمی بین دو قطعه فلزی و یا پر کردن جاهای خالی به کار می رود.

ساختار سیم جوش بسیار ساده است اما بسیار کاربردی است؛ سیم جوش ها به انواع مختلفی تقسیم میشوند که از نظر فلز به کار رفته، پوشش و کاربرد با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

کاربرد سیم جوش چیست؟

خرید سیم جوش - foulka.com
 • سیم جوش CO2: این نوع سیم جوش برای انجام جوشکاری با سرعت بالا بسیار مناسب است و باعث یکنواخت انجام شدن فرآیند جوشکاری میشود.
 • سیم جوش میگ مگ: این نوع سیم جوش ها بسیار متنوع و پرکاربرد هستند و به کمک آن ها میتوان جوشکاری را با سرعت مشخص انجام داد.
 • سیم جوش تو پودری: همانطور که از اسم این نوع سیم جوش پیداست به شکل لوله ای توخالی است که درون آن با نوعی پودر خاص پر شده و این پودر هنگام جوشکاری تصعید میشود و گاز متصاعد شده از قوس الکتریکی و حوضچه مذابی که تشکیل می شود محافظت می کند.
 • سیم جوش زیر پودری: برای انجام جوشکاری یکدست و با سرعت بالا و همچنین جوشکاری های سنگین مثل جوشکاری راهن آهن و کشتی سازی از این نوع سیم جوش استفاده میشود. سیم جوش های زیر پودری در انواع کم آلیاژ، بدون آلیاژ و آلیاژِی فولاد ضد زنگ قابل خریداری هستند.
 • سیم جوش تیگ: اگر قصد خرید سیم جوش برای جوشکاری مخازن تحت فشار و فولاد های ساختمانی دارید پیشنهاد میکنیم از این نوع سیم جوش ها استفاده کنید زیرا بسیار مستحکم و مقاوم در برابر ضربه و ترک هستند و دارای داکتیلیته هستند؛ سیم جوش تیگ انواع مختلفی دارند که از بین آنها میتوان به نوع آلیاژ برای فولاد ضد زنگ، آلیاژ بر پایه نیکل، کم آلیاژ، و بدون آلیاژ اشاره کرد.
 • سیم جوش برنج: سیم جوش های برنجی به طور کلی نقطه ذوب بالایی دارند و اصلی ترین کاربرد آن ها در جوشکاری قطعاتی است که مابین آن ها فاصله زیادی وجود دارد، این سیم جوش ها با تشکیل یک لایه ضخیم این شیارها را به خوبی پر می کنند. یکی از ویژگی های مهم آن ها این است میتوان برای جوشکاری انواع فلزات پایه به صورت نامحدود از آن ها استفاده کرد. این نوع سیم جوش در صنعت خودروسازی و ساخت کابینت و ورق های فلزی نیز بسیار کاربردی است. سیم جوش های برنجی از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه هستند زیرا قیمت آن ها ارزان است.
خرید سیم جوش CO2 - foulka.com
 • سیم جوش نقره:
  این نوع سیم جوش اغلب در جوشکاری های گازی مورد استفاده قرار میگیرد و اگر برای جوشکاری از این نوع سیم جوش ها استفاده شود دود بسیار کمی تولید خواهند کرد، بسیار روان هستند و جوش حاصل بسیار مقاوم و مستحکم است.

  الکترودها نیز مانند سیم جوش ها گرافیت رسانایی است که برای اتصال دائم بین دو قطعه مورد استفاده قرار میگرند اما الکترودها برخلاف سیم جوش ها با یک لایه روکش که “فلاکس” نام دارد پوشیده شده اند.
  فلاکسی که روی هادی میانی الکترود قرار گرفته است چند کار مهم را انجام می دهد، ایجاد ثبات در قوس، تشکیل لایه محافظ روی جوش، ایجاد سرباره و طولانی شدن زمان خنک کاری از وظایف آن است.
  البته باید بگوییم همه ی الکترودها دارای پوشش نیستند و انواع بدون پوشش آن ها نیز موجود است.
  الکترودها از نظر نوع پوشش به چند دسته تقسیم میشوند و هرکدام از آن ها ویژگی های متفاوتی دارند که در ادامه با انواع آن ها آشنا خواهیم شد.
  اگر با ما همراه باشید حتما نکاتی را به عنوان راهنمای خرید سیم جوش به شما خواهیم گفت و در مورد قیمت الکترود ها نیز نکاتی را میگوییم.

خرید بهترین سیم جوش برای جوشکاری

 • با توجه به تنوع الکترودها و اینکه هر الکترود برای یک نوع جوشکاری مناسب است نمی توان به طور دقیق اشاره کرد بهترین سیم جوش کدام نوع است، اما اگر با ما همراه باشید ویژگی و قیمت الکترود یک نوع سیم جوش را خواهیم گفت که میتواند جز بهترین سیم جوش برای جوشکاری باشد.

 • انتخاب و خرید سیم جوش باید بر اساس نوع کاربرد باشد، برای مثال برای اگر سیم جوش برای کاربردهایی که دارای نقطه اتصال های عمیق هستند مورد استفاده قرار گیرد باید از الکترودهایی استفاده شود که دارای پوششی با عمق نفوذ زیاد هستند، مثل الکترودهای سلولزی؛ پس میتوان گفت بهترین سیم جوش برای کاربردهایی که نقطه اتصال آن ها عمق زیادی دارد، الکترودهای سلولزی است.
 • حتما هنگام خرید الکترودها در مورد کیفیت آن ها سوال کنید و با دقت به الکترود نگاه کنید که هیچ نقص مکانیکی یا ناخالصی نداشته باشد. متاسفانه برخی از مجموعه های تولید کننده کمیت را فدای کیفیت می کنند و هنگام جوشکاری با این الکترودها مقاومت چندانی ندارند و به سرعت اتصال را قطع می کنند.
 • الکترودهایی میتوانند در دسته بهترین الکترودها قرار بگیرند که خلوص بالایی و نگهداری خوبی دارند و به اصطلاح چسبنده هستند. الکترودهای E6028 , E6027 از این نوع الکترودها هستند که به سرعت ته نشین می شوند و یک پوشش ضخیم روی سیم به جا می گذارند. برای برخی از فرآیندهای جوشکاری که رسوب جوش بالایی دارند و باید از الکترودهایی استفاده شود که به سرعت تزریق میشوند، پس هنگام خرید سیم جوش باید نوعی را انتخاب کرد که در فرآیندهای سریع جوشکاری سرعت تزریق بالایی دارند و نتیجه ی بهتری را حاصل می کنند.
 • الکترودهای با درصدهای مختلف دی اکسید کننده برای برطرف کردن نقایص جوشکاری بسیار مناسب هستند، برای مثال چنین الکترودهایی مشکل تخلل حین جوشکاری را برطرف می کنند. هنگام خرید سیم جوش باید به درصدهای مختلف دی اکسید کننده نیز توجه کنید و آن ها را با توجه به نوع کاربردشان انتخاب کنید.
 • به طور کلی اگر سیم جوش ها حداقل مقدار پاشیدگی را داشته باشند، استحکام برشی بالایی داشته باشد جزو بهترین سیم جوش ها قرار میگیرد.
 • مرطوب کنندگی بالا، قابلیت تغذیه بالا، فینیش های تمیز و قطر ثابت سیم فاکتورهای دیگری برای تعیین بهترین سیم جوش ها هستند.

شما می توانید قیمت انواع الکترود و سیم خاردار و انواع دیگر توری و مفتول مانند توری پرسی، توری مرغی، مفتول مسوار و گالوانیزه، مفتول استیل و …را در سایت فولکا مشاهده بفرمایید و جهت مشاوره رایگان با مشاوران ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

سیم جوش قطعه ای مصرفی فلزی و بدون روکش است که در جوشکاری به منظور ایجاد اتصال دائمی بین دو قطعه فلزی و یا پر کردن جاهای خالی به کار می رود.

سیم جوش CO2
سیم جوش میگ مگ
سیم جوش تو پودری
سیم جوش زیر پودری
سیم جوش تیگ
سیم جوش برنج
سیم جوش نقره

تماس با فروش شرکت

پیمایش به بالا