مفتول مسی

ارسال به سراسر کشور

ارائه فاکتور رسمی

فروش حضوری

ارتباط با کارشناسان فروش

تاریخ بروزرسانی 1ام مرداد 1403

در صورت خرید شاخه، طول آن را در توضیحات خرید ذکر نمایید.

نام محصولمحل بارگیریقیمت روزثبت سفارش
شاخه مفتول مسی 1.2انبار بازار5.400.000 ریالثبت
شاخه مفتول مسی 1.4 الی 1.6انبار بازار5.200.000 ریالثبت
شاخه مفتول مسی 1.7 الی 1.9انبار بازار5.100.000 ریالثبت
شاخه مفتول مسی 2.0 الی 2.40انبار بازار4.900.000 ریالثبت
شاخه مفتول مسی 2.50 الی 2.90انبار بازار4.900.000 ریالثبت
شاخه مفتول مسی 3.0 الی 3.90انبار بازار4.900.000 ریالثبت
شاخه مفتول مسی 4.0 الی 4.90انبار بازار4.900.000 ریالثبت
شاخه مفتول مسی 5.0 الی 5.80انبار بازار4.700.000 ریالثبت
شاخه مفتول مسی 6.0 الی 6.80انبار بازار4.700.000 ریالثبت
نام محصولمحل بارگیریقیمت روزثبت سفارش
کلاف مفتول مسی 1.2انبار بازار5.300.000 ریالثبت
کلاف مفتول مسی 1.4 الی 1.6انبار بازار5.100.000 ریالثبت
کلاف مفتول مسی 1.7 الی 1.9انبار بازار5.000.000 ریالثبت
کلاف مفتول مسی 2.0 الی 2.40انبار بازار4.800.000 ریالثبت
کلاف مفتول مسی 2.50 الی 2.90انبار بازار4.800.000 ریالثبت
کلاف مفتول مسی 3.0 الی 3.90انبار بازار4.800.000 ریالثبت
کلاف مفتول مسی 4.0 الی 4.90انبار بازار4.800.000 ریالثبت
کلاف مفتول مسی 5.0 الی 5.80انبار بازار4.600.000 ریالثبت
کلاف مفتول مسی 6.0 الی 6.80انبار بازار4.600.000 ریالثبت

قیمت سیم مفتول مسی

در این مطلب میخواهیم قیمت سیم مفتول مسی را مورد بررسی قرار دهیم؛ لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

همه ی ما مس را میشناسیم و از نزدیک دیده ایم، مس را میتوان جزو ارزشمندترین فلزات روی کره زمین دانست که ارزش آن هم به دلیل کاربردی است که در زندگی روزمره و صنعت و هم قیمت بالایی که دارد.

شاید نمی دانستید که از 10 هزار سال پیش، پیشنیان ما از مس استفاده کرده اند و ما نیز امروزه در همه ی صنایع و در زندگی روزمره از مس و وسایلی که در ساخت آن ها مس به کار برده میشود، استفاده می کنیم.

میتوان گفت استفاده از مس از گذشته تا به امروز نه تنها کم رنگ نشده، بلکه با توجه به ارزش آن کاربردهای بیشتری نیز دارد.

مطلبی که ما قصد پرداختن به آن را داریم “ قیمت سیم مفتول مسی است ” سیم مفتول مسی یکی از ابزارهایی است که هم به عنوان انتقال دهنده جریان برق مورد استفاده قرار میگیرد و هم به عنوان یک ابزار پرکاربرد در صنعت از آن استفاده میشود.

مسی

سیم مفتول مسی

سیم مفتول مسی که با نام سیم مفتول سیمی نیز شناخته میشود یکی از انواع سیم مفتول هاست که تنها یک رشته دارد که از جنس مس است؛ مفتول مسی از جمله مفتول هایی است که بسیار لطیف و انعطاف پذیر هستند و به راحتی میتوان آن ها را به شکل های مختلف دراورد؛ با توجه به اینکه این مفتول ها از جنس مس هستند، دارای قابلیت چکش خواری نیز هستند.

با توجه به اینکه قیمت سیم مفتول مسی در مقایسه با سایر مفتول ها بالاتر است اما مفتول های مسی بسیار مستحکم تر و با دوام تر هستند و کاربردهای بسیار زیادی در صنعت دارند.

در ساخت زیورآلات، نجاری، صنایع دستی، نجاری و صنعت چوب، ساخت و ساز، برق و ... از سیم مسی استفاده میشود، در ادامه ی مطلب مفصل تر در مورد کاربردها و همچنین قیمت سیم مفتول مسی خواهیم گفت.

اگر سایر ویژگی های این نوع مفتول ها را بگوییم احتمالا شما نیز متوجه خواهید شد که چرا قیمت سیم مفتول مسی بالاتر از سایر مفتول هاست.

سیم مفتول های مسی قدرت بسیار بالایی در اتصال پذیری دارند، تراکم پذیر هستند و از هم گسیخته نمی شوند.

سیم مفتول مسی از دسته سیم هایی است که هم میتواند جریان برق را منتقل کند و هم به عنوان ابزاری برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

مفتول های مسی در اندازه های مختلف تولید میشوند که هرکدام از آن ها کاربردها و قیمت های متفاوتی دارند، قیمت سیم مفتول مسی که سطح مقطع آن ها کوچک است و برای زیور آلات و انتقال جریان برق مورد استفاده قرار میگرند با قیمت سیم مفتول مسی که قطر بیشتری دارند و بیشتر در صنعت مورد استفاده هستند، متفاوت است.

با توجه به اینکه سیم مفتول های مسی تنها از یک رشته سیم دارند، شکل دادن به آن ها ثبات بیشتری دارد، این ویژگی برای وسایلی که نیاز به شکل دهی دارند بسیار مناسب است.

انواع سیم مفتول مسی

مفتول مسی

انواع مفتول های مسی بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی و در طی چندین مرحله بازرسی و آزمایش میزان کیفیت و مواد اولیه آن ها سنجیده میشود و میزان مقاومت آن ها با کمک تست های مکانیکی ارزیابی میشود و در نهایت کیفیت ساخت انواع مفتول های مسی زیر نظر متخصصان کیفی و سازمان های بازرسی تایید میشود.

همانطور که گفتیم مفتول مسی از لحاظ نوع و ابعاد انواع مختلفی دارند؛ مفتول های مسی در انواع آهنگری شده، کار سرد، اکسترودر شده و نورد گرم، روکش دار و بدون روکش، ساخته و عرضه میشوند و با دقت ابعادی بالا در انواع آنیل شده نرم، سخت و نیمه سخت ساخته میشوند.

سیم مفتول های مسی از لحاظ ابعاد نیز انواع مختلفی دارند، از 0.1 میلی متر تا 10 میلی متر میتوان انواع آن ها را یافت؛ البته سایر ابعاد این مفتول ها نیز در اندازه های 1.38، 2، 4، 6، 8، 10 است.

انواع مفتول مسی برای کاربردهای متفاوتی مثل شکل دهی فلزات، صنایع دستی، کلاهک لامپ، سخت افزارهای کامپیوتری، چراغ ها، ترمینال الکتریکی، اتصالات برقی، محصولات لوله کشی، لوازم تزیینی، فنرها، رادیاتور خودرو، قفل ها، تراشته های الکترونیکی، قطعات الکترونیکی و … مورد استفاده قرار میگیرند.

قیمت سیم مفتول مسی روکش دار

همانطور که در قسمت قبل گفته شد مفتول مسی روکش دار یکی نوع از انواع سیم مفتول های مسی است که کاربردهای زیادی دارد و لازم است قبل از صحبت در مورد قیمت سیم مفتول مسی روکش دار، در مورد ویژگی های آن بگوییم.
روکش مفتول های مسی اغلب از جنس PVC است و این روکش در سیم مفتول با روکش pvc از سیم در برابر آسیب های فیزیکی محافظت می کند.

اگرچه قیمت سیم مفتول مسی روکش دار در مقایسه با سایر سیم مفتول ها اندکی بالاتر است اما وجود روکش در این مفتول ها باعث میشود که اختلالات الکترومغناطیسی به حداقل برسد.

سیم های مسی روکش دار در دو نوع افشان و مفتول تولید و عرضه میشوند.
سیم مفتول های روکش دار مسی کاربردهای زیادی در صنعت دارند؛ از این مفتول های مسی روکش دار برای صنایعی ریلی، وسایل خانگی، ساخت انواع یخچال و آرماتوربندی استفاده میشود.

وجود روکش باعث بالاتر رفتن مقاومت و قطر آن ها نسبت به مفتول های معمولی شده است.
روکش سیم مفتول های مسی را در انواع رنگ های مختلف و در کلاف های با متراژ بالا میسازند.

کاربرد سیم مفتول مسی

سیم مفتول های مسی در صنایع مختلف بسیار پر کاربرد هستند، در ادامه با برخی از آن ها آشنا خواهیم شد.

 • ساختمان سازی
  کاربرد سیم مفتول مسی در ساختمان سازی بسیار زیاد است؛ معماران برای طراحی داخلی و خارجی ساختمان ها از این مفتول ها استفاده می کنند زیرا از ویژگی اکسید شدن و زنگ زدگی بدنه مفتول مسی به عنوان یک امتیاز ویژه استفاده می کنند.
  البته تنها دلیل معماران برای استفاده از مفتول های مسی خاصیت اکسید شدن آن نیست، بلکه این مفتول ها در برابر هرگونه آسیب و ضربه بسیار مقاوم هستند و در مقایسه با سایر فلزها در برابر واکنش های شیمیایی مقاوم تر هستند.
  کاربرد مفتول های مسی تنها به طراحی داخلی و خارجی سازه محدود نمی شود، بلکه از این مفتول ها هم به عنوان هدایت کننده الکتریکی و هم در ساخت لوله های مسی، پیچ و مهره هایی که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرند، لوله های آب و خطوط هدایت بخار، تاسیسات تهویه هوا، انواع لوازم روشنایی، دکوری هایی تزیینی در خانه ها و تولید پیکره ها و اشیا تزیینی استفاده میشود.
سیم مفتول مسی
 • لوله کشی ساختمان ها
  همانطور که گفتیم برای ساخت انواع لوله ها از مفتول مسی استفاده میشود زیرا لوله های ساخته شده از این مفتول ها مزایای زیادی نسبت به لوله های پلاستیکی دارد؛ این لوله ها میتوانند حرارت های بالا را تحمل کنند و ذوب نمی شوند، همچنین در صورت بروز حادثه هایی مثل آتش سوزی لوله هایی که از مفتول مسی ساخته میشوند هیچگونه گاز خطرناک و مسموم کننده ای را منتشر نمی کنند.
  از این لوله ها هم برای هدایت آب گرم و سرد برای راه اندازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی، خطوط انتقال نفت و گاز، همچنین سامانه های دما و حرارت اصلی و گیره هایی که برای لوله کشی از آن ها استفاده میشود کاربرد دارند.
  یکی از مهم ترین خواص مفتول مسی خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی آن است، به همین دلیل برای ساخت انواع دستگیره در، شیرآلات، سینک ظرفشویی و لوله کشی آشپزخانه و سرویس بهداشتی میتوان از آن استفاده کرد.
 • نمای ساختمان
  یکی دیگر از کاربردهای مفتول مسی استفاده از آن ها در قسمت هایی از نمای ساختمان است که دسترسی و نظافت آن ها سخت است؛ همانطور که گفتیم مفتول های مسی در برابر حوادث طبیعی، آتش سوزی، قارچ ها و میکروب ها بسیار مقاوم هستند و دیگر ویژگی که باعث استفاده از آن ها در نمای ساختمان میشود شکل پذیری راحت آن هاست.
  با توجه به اینکه نقطه ذوب مفتول های مسی بسیار بالاست، در مقایسه به دیگر فلزات کشش کمتری دارند.
مفتول مسی
 • سیم کشی ساختمان
  مفتول های مسی به دلیل داشتن خاصیت هدایت جریان الکتریکی در سیم کشی الکتریکی ساختمان و سیم بندی درونی تاسیسات الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرند.
  به طور کلی مفتول های مسی برای صنایع دستی، برقی، چوبی و … نیز مورد استفاده قرار میگیرند.
  سیم مفتول های سمی بسیار نازک هستند به همین دلیل یکی از رایج ترین کاربردهای آن ها استفاده در ساخت زیورآلات و یا وسایل خانگی است.
  سیم مفتول های مسی همچنین بسیار بادوام و باکیفیت هستند به همین دلیل برای ساخت مجسمه ها و تجهیزات غیر برقی نیز مورد استفاده قرار میگیرند.
  به همین دلیل است که بسیاری از مجسمه سازان و معماران برای محکم کردن و یا محافظت از نماکاری خارجی ساختمان و آماده سازی نما برای انجام عملیات سفت کاری از این مفتول ها استفاده می کنند.
  این نوع مفتول ها اگرچه انعطاف پذیری کمی دارند اما به راحتی شکل می پذیرند و شکل خود را حفظ می کنند و در جای خود محکم میشوند.
  سیم مفتول های مسی روکش های مقاومی نیز دارند که از سیم ها در برابر ضربه و فشار محافظت می کنند.

خرید سیم مفتول مسی

همانطور که میدانید سیم مفتول های مسی از لحاظ انتقال الکتریستیه و حرارت در مقایسه با سایر مفتول ها ظرفیت بسیار بالاتری دارند و به همین دلیل طرفداران بیشتری دارند.
با اینکه قیمت سیم مفتول مسی نسبت به سایر مفتول ها بالاتر است اما قدرت رسانایی و منعطف بودن آن ها باعث شده که به عنوان اولین گزینه برای خریداران باشد.
با توجه به تنوع بالای مفتول های مسی از لحاظ کاربرد و اندازه ما تصمیم گرفته ایم نکاتی که برای خرید این نوع مفتول ها لازم است را به شما یادآوری کنیم.
قبل از خرید سیم مفتول مسی باید از فروشنده در مورد سطح مقطع این مفتول ها سوال کنید، خرید سیم مفتول های مسی با دو سطح مقطع امکان پذیر است؛
سطح مقطع 5 mm2تا 400 mm2 با سطح ولتاژ U0/U=450/750 V  (کد مشخصه ISIRI 607-05)
سطح مقطع 5 mm2 تا 1 mm2 با سطح ولتاژ  U0/U=300/500 V
شما میتوانید بر اساس کاربری که از سیم مفتنول مسی میخواهید یکی از آن ها را انتخاب کنید.
خرید سیم مفتول مسی باید بر اساس سطح ولتاژ و نوع کاربردی شما صورت گیرد.
هنگام خرید سیم مفتول مسی به قسمت های برش خورده آن توجه کنید؛ هادی باید به طور کامل در وسط مفتول های به هم تابیده شده قرار داشته باشد و عایق نیز به خوبی کل قسمت های سیم را پوشانده باشد.
قبل از خرید این نوع مفتول ها باید بدانید که قیمت سیم مفتول مسی با توجه به ضخامت روکش، ضخامت مفتول و نوع روکش بستگی دارد.


به عنوان مهم ترین نکته در خرید سیم مفتول مسی باید بگوییم که کیفیت ساخت این مفتول ها از هر فاکتوری مهم تر است و برای خرید مفتول های باکیفیت باید به نوع برند و شرکت سازنده آن توجه کنید.
در پایان مطلب یکی از برترین مجموعه ها در زمینه تولید انواع سیم مفتول مسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

فروش سیم مفتول مسی

در این مطلب سعی کردیم همه ی آنچه که لازم است در مورد سیم مفتول های مسی بدانید را در احتیارتان قرار دهیم، همچنین سعی کردیم در این مطلب مفصل درمورد ویژگی ها، کاربردها و نکاتی برای خرید این مفتول ها را در اختیارتان قرار دهیم.

همانطور که در طول مطلب نیز گفته شد خرید سیم مفتول مسی نیازمند توجه به عوامل مختلفی است که به آن ها اشاره کردیم؛ اما یکی از مهم ترین نکات خرید مفتول مسی، خرید از مجموعه های تولید کننده معتبر است که سال هاست در این زمینه فعالیت می کنند و کیفیت محصولات ساخته شده توسط آن ها اثبات شده است.

در مورد فروش سیم مفتول های مسی باید یکی از برترین مجموعه هایی که در زمینه تولید و فروش انواع مفتول های مسی فعالیت می کند را به شما معرفی کنیم؛

یکی از مجموعه های تولید کننده انواع سیم مفتول های مسی با کیفیت مجموعه فولکا است؛ این مجموعه انواع مفتول و توری را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید کرده و در اختیار خریداران محترم قرار می دهد.

شرکت فولکا علاوه بر فروش انواع سیم مفتول ها مانند مفتول مسوار، مفتول استیل، مفتول گالوانیزه و انواع دیگر سیم مفتول ها را به صورت به روز در اختیار خریداران محترم قرار خواهد داد.

مفتول مسی 2 1024x1024 1

صنایع مفتولی کیانی با پیشینه ای از سال ۱۳۴۵ در راستای بازرگانی و تولید انواع فنر و فروش مفتول های صنعتی در خیابان پامنار تهران تاسیس گردید  و در سال ۱۳۷۵ در راستای حمایت از تولیدات داخلی نمایندگی کارخانه های داخلی را دریافت نمود و سپس برای ارایه خدمات بهتر در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز در شهرک صنعتی شمس آباد کارخانه ای در صنایع کشش مفتول راه اندازی کرد و همچنین در سال ۹۷ شروع فعالیت خود را با نام تجاری فولکا آغاز نمود.

شرکت فولکا به جهت اعتمادسازی بیشتر مشتریان در قبال خرید از این شرکت ، کلیه سفارشات را از لحظه تولید تا بارگیری ، حمل و نقل و ارسال به مقصد مورد نظر مشتری ، توسط کارشناسان مجرب خود ، زیر نظر داشته و در هر مرحله بررسی می کند که محصولات طبق درخواست مشتری تولید و ارسال شوند تا با بهترین کیفیت تحویل مشتری گردد.

سوالات متداول

سیم مفتول مسی که با نام سیم مفتول سیمی نیز شناخته میشود یکی از انواع سیم مفتول هاست که تنها یک رشته دارد که از جنس مس است؛ مفتول مسی از جمله مفتول هایی است که بسیار لطیف و انعطاف پذیر هستند و به راحتی میتوان آن ها را به شکل های مختلف دراورد؛ با توجه به اینکه این مفتول ها از جنس مس هستند، دارای قابلیت چکش خواری نیز هستند.

 • ساختمان سازی
 • لوله کشی ساختمان ها
 • نمای ساختمان
 • سیم کشی ساختمان
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

شرایط فروشتون به چه صورتی هستش ؟

با سلام. شما می توانید از سایت مستقیما سفارشتون رو ثبت کنید.
و یا اینکه با کارشناسان ما تماس بگیرید تا پیش فاکتور برای شما ارسال شود.