اخبار

روند قیمت فولاد صادراتی ایران

فولاد صادراتی

دنیای معدن: طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کنیم تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۴۷.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۱ دلاری یا ۰.۲ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۸ دلاری یا ۱.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

 

به گزارش دنیای معدن، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱.۴ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۱۵ دی، افزایش ۰.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

متال بولتن گزارش داد که هفته گذشته شرکت فولاد مبارکه یک محموله اسلب صادراتی را به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است. مسیر قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران به نوعی از هم جدا شده است: قیمت اسلب صادراتی ایران نسبت به نقطه اوج آن در اواخر اردیبهشت سال جاری، ۱۹۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. میزان کاهش قیمت بیلت صادراتی ایران نسبت به سقف قیمتی آن در سال جاری، ۱۲۸.۵ دلار به ازای هر تن بوده است.چیلان

در نمودار بالا، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید.

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها