رابیتس

ارسال به سراسر کشور

ارائه فاکتور رسمی

فروش حضوری

ارتباط با کارشناسان فروش

تاریخ بروزرسانی 7ام خرداد 1403

نام محصولستونواحد فروشقیمت روزثبت سفارش
رابيتس ٣٢٠ گرميتماس بگیریدثبت
رابيتس ٦٠٠ گرميریال420.000ثبت
رابیتس ١٠٨٠ گرمیریال383.000ثبت
رابیتس ١١٢٠. گرمیریال390.000ثبت
رابیتس ٤٤٠ گرمیریال350.000ثبت
رابیتس ٥٦٠ گرمیریال390.000ثبت
رابیتس ٦٠٠ گرمیتماس بگیریدثبت
رابیتس ٦٥٠ گرمیریال434.000ثبت
رابیتس ٨٠٠ گرمیریال610.000ثبت
رابیتس ٨٥٠ گرمیریال585.000ثبت
رابیتس ٨٨٠ گرمیتماس بگیریدثبت
رابیتس ٩٧٠گرمیتماس بگیریدثبت
رابیتس١٠١٠ گرمیتماس بگیریدثبت
رابیتس١٠٥٠ گرمیتماس بگیریدثبت
رابیتس٧٦٠ گرمیریال550.000ثبت
رابیتس٨٠٠ گرمیریال605.000ثبت

سیم مفتول رابیتس

در این مطلب میخواهیم با مفتول سیم رابیتس (راویز) و کاربردهای آن آشنا شویم و در مورد تفاوت این مفتول ها با سایر مفتول ها نیز بگوییم؛ لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

اگر شما خواننده ی عزیز این مطلب جزو کسانی باشید که در حوزه ساخت و ساز فعالیت ندارید ممکن است بسیاری از اصطلاحات رایج در این حوزه و یا بسیاری از مصالح را نشناسید و با کاربردهای آن ها آشنا نباشید؛ بنابراین ما خود را موظف میدانیم که با توضیحی مختصر در مورد رابیتس کاری، به موضوع اصلی بحث یعنی مفتول رابیتس بپردازیم.

در ابتدا میخواهیم بدانیم رابیتس چیست و چه کاربردهایی در صنعت ساختمان سازی دارد؟

حتما تا به حال به سقف ساختمان های نیمه کاره را مشاهده کرده اید که ورقه های فلزی مشبکی روی آن ها نصب شده، شاید با خود فکر کرده اید که این ورقه های فلزی چه کاربردی دارند؟ این ورقه های فولادی مشبک رابیتس هستند، این ورقه ها یکی از پر کاربردترین محصولات گروه فلزات هستند که برای کارهای تزئینی در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند.

رابیتس ها را از تحت کشش قرار دادن ورق های گالوانیزه گرم می سازند و بعد از برش دادن برای امور تزئینی مثل گچ بری، اجرای سقف کاذب، ترمیم ترک های ساختمان، گچ کاری، پوشاندن بتن سیمانی و … مورد استفاده قرار می دهند.

رابیتس

زمانی که رابیتس روی سقف، دیوارها، اطراف ستون ها و یا برای پوشش دادن تیر آهن و آرماتور و یا بتن سیمانی قرار میگیرد بستر مناسبی را برای انجام گچ کاری و کارهای سیمانی و نصب تاسیسات مکانیکی و برقی فراهم می کند.

استفاده از رابیتس ها میتواند از ترک خوردگی دیوارها جلوگیری کرده و باعث شود دیوارها به خوبی متصل بمانند.

حال که با رابیتس و کاربردهای آن آشنا شدیم میخواهیم درمورد سیم رابیتس نیز اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

سیم رابیتس چیست؟

مفتول رابیتس که بعضا افرادی به اشتباه به آن راویز میگویند یک نوع از سیم های گالوانیزه نازک است که برای ساخت آن فولاد کم کربن را تحت کشش قرار می دهند و پس از این مرحله مفتول نازک شده را در کوره های آنیل می پزند.

پس از آنیل کردن آن ها نوبت به اسید شور کردن و سپس کشش مجدد می رسد.

مرحله ی آخر این مفتول ها نیز گالوانیزه کردن آن هاست.

انواع مفتول رابیتس یا راویز

مفتول رابیتس (راویز) به دو نوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تقسیم میشود که هر کدام از آن ها ویژگی های متفاوتی دارند؛ هرچقدر میزان کربن به کار رفته در آن ها بالا باشد مفتول سخت تر میشود و هرچقدر میزان کربن کمتر باشد نرم تر خواهد بود.

مفتول رابیتس

مفتول رابیتس گالوانیزه گرم

یکی از باکیفیت ترین مفتول هاست؛ برای ساخت این مفتول ها ابتدا فولاد کم کربن را تحت کشش زیاد قرار می دهند و آنقدر به آن حرارت می دهند تاسیم به طور کامل پخته شود؛ سپس آن را از حوضچه مذاب روی عبور می دهند و در آخر نیز عملیات خنک کاری را روی آن ها انجام می دهند. قیمت این نوع مفتول ها بالا است اما کیفیت آن ها نیز بسیار مطلوب است.

مفتول رابیتس گالوانیزه سرد

را نیز از کشش فولاد کم کربن میسازند؛ عملیاتی که روی این مفتول ها انجام میشود به ترتیب این موارد است: ابتدا مانند روش ساخت همه ی مفتول ها، فولاد را تحت کشش قرار می دهند و آن را در کوره آنیل می پزند، سپس آن را اسید شور می کنند و از حوضچه الکترو گالوانیزه عبور می دهند و در آخر نیز به مفتول ها حرارت می دهند.

علاوه بر این دو نوعی که گفته شد، مفتول های رابیتس از نظر جنس نیز دو نوع هستند:

سیم رابیتس فابریک 

این مفتول را میتوان باکیفیت ترین نوع مفتول دانست که برای تهیه ی آن ها سنگ آهن را از معادن استخراج می کنند و در کارخانه فولادسازی به شمش های فولادی تبدیل می کنند، مراحل تهیه میلگردهای فولادی و تبدیل آن ها به مفتول را نیز بارها توضیح داده ایم.

سیم رابیتس کناره ورق

این نوع مفتول ها را از ضایعات ورقه های آهن می سازند و روش ساخت آن ها به این صورت است که ضایعات آهن را به کمک دستگاه فشرده می کنند و آن را به سیم حاشیه دار با مقطع غیر دایره تبدیل می کنند؛ در مرحله ی بعد آن ها را در کوره های آنیل می پزند و به کمک دوزه ها میزان کشش و اندازه گیری آن ها ار انجام می دهند و در نهایت نیز از خط گالوانیزه عبور می دهند.

مفتول رابیتس

کاربرد سیم رابیتس چیست؟

کاربرد سیم رابیتس اتصال ورق های رابیتس به شبکه های فرعی بر اساس طراحی نمای داخلی ساختمان و همچنین اتصال میلگردهای نصب شده در داخل بتن است.

مفتول رابیتس نام های دیگری نیز دارد: سیم رابیتس کاری، سیم نرم، سیم راویز (البته راویز اشتباه است و به غلط بین مردم جا افتاده است)، سیم گالوانیزه 1.20، سیم نمره 18.

مفتول رابیتس در مقایسه با مفتول هایی که برای آرماتوربندی به کار گرفته میشوند نرم تر است و این نرم بودن و انعطاف بالا به رابیتس کار این اجازه را می دهد که تکه هایی از آن را جدا کند و رابیتس ها را به یکدیگر و به میلگردهای فرعی، نبشی های باربر و به شبکه فرعی متصل کند.

این نوع مفتول با داشتن ویژگی هایی مثل انعطاف پذیری و استحکام بالا در فرم دهی سقف ها و اجرای طرح های رابیتس بسیار کاربردی است.

شرکت فولکا با چندین سال سابقه در تولید انواع مفتول مانند مفتول مسوار، مفتول سیاه و گالوانیزه،سیم آرماتور بندی و ....آماده خدمات مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد.

تولید کنندگان سیم رابیتس

با توجه به گستردگی کاربرد مفتول ها در صنایع مختلف، تولید کنندگان بسیاری در تلاش هستند که محصول خود را به مشتری عرضه کنند، به همین دلیل بین تولیدکنندگان مختلف رقابت بسیار شدید است و همه ی مجموعه ها در تلاش هستند که با بالا بردن سطح کیفی محصول و با صرفه جویی در مصرف انرژی و به جهت بهبود بهره وری بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند.
اما بعضی از تولیدکنندگان نیز در این فضای رقابتی تنها به فکر فروش بیشتر هستند و کیفیت و استاندارد بودن محصول برای آن ها در اولویت نیست.

 

سوالات متداول

مفتول رابیتس که بعضا افرادی به اشتباه به آن راویز میگویند یک نوع از سیم های گالوانیزه نازک است که برای ساخت آن فولاد کم کربن را تحت کشش قرار می دهند و پس از این مرحله مفتول نازک شده را در کوره های آنیل می پزند.


پس از آنیل کردن آن ها نوبت به اسید شور کردن و سپس کشش مجدد می رسد.
مرحله ی آخر این مفتول ها نیز گالوانیزه کردن آن هاست.

مفتول رابیتس گالوانیزه گرم
مفتول رابیتس گالوانیزه سرد

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مظاهری

از سیم رابیتس بری زیورآلات هم میشه استفاده کرد؟

ادمین

با سلام …خیر ..برای زیور آلات بیشتر از مفتول برنج استفاده می شود.