اخبار

خوزستان جزء پنج استان برتر کشور در تولید فولاد است

جزء پنج استان برتر کشور در تولید فولاد است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرکت های فعال فولاد در استان خوزستان گفت: خوزستان جزء پنج استان برتر کشور در تولید فولاد است.

 ایرنا :سیدرضا فاطمی امین پنجشنبه در حاشیه بازدید از بندر شادگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید به سمت تولید محصولات فولادی با ارزش افزوده پایین تر حرکت کنیم و به جای تولید شمش به سمت تولید ورق و فولاد آلیاژی گام برداریم.
وزیر صمت با اشاره به اینکه شرکت های فولادی در تامین مواد اولیه مشکلی ندارند ادامه داد:شرکت های فولادی کشور در زمینه واردات برخی تجهیزات مشکلاتی داشتند که برطرف شد.

فاطمی امین همچنین در خصوص مجتمع فولاد شادگان اظهار داشت: طرح توسعه یکی از دغدغه های مجتمع فولاد شادگان است که موارد لازم برای تسریع در راه اندازی طرح توسعه آن باید انجام شود.

وی اظهار داشت:یکی از مهمترین طرح های اقتصادی در شهرستان شادگان رونق بندر تجاری  آن می باشد که زیر ساخت آن ایجاد شده اما بدون استفاده مانده است.
وی گفت: با پرداخت تسهیلات و تخفیف سود بازرگانی تلاش می شود روند ورود و خروج کالا در این بندر تجاری با محور صادرات رونق گیرد.

مجتمع فولاد شادگان یکی از هشت طرح مطالعات جامع فولاد کشور در راستای توسعه اشتغال در منطقه محروم شادگان در زمینی به مساحت ۲۵۶ هکتار و در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شادگان در سال ۱۳۸۲ مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. 
مجتمع فولاد شادگان از نظر موقعیت جغرافیایی و استراتژیک و به واسطه نزدیکی به اسکله اختصاصی شرکت فولاد خوزستان در بندر امام خمینی (ره) و حمل و نقل آسان مزیت های ویژه ای دارد. 
این مجتمع شامل ۲ بخش اصلی احیا و فولاد سازی است که در بخش احیای مستقیم ۸۰۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال تولید و در بخش فولاد سازی نیز یک میلیون تن شمش فولادی در سال به روش ریخته گری مداوم تولید می‌کند.

عملیات اجرایی فاز دوم کارخانه فولاد شادگان نیز مهرماه ۱۳۹۸ آغاز شد.

شادگان در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.

وزیر صمت برای سفری ۲ روزه  وارد خوزستان شد.

وی صبح پنجشنبه از شرکت فولاد شادگان ، بندر تجاری و شهرک صنعتی این شهرستان بازدید کرد

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها