توری گابیون

ارسال به سراسر کشور

ارائه فاکتور رسمی

فروش حضوری

ارتباط با کارشناسان فروش

تاریخ بروزرسانی 7ام خرداد 1403

نام محصولضخامت مفتولچشمهواحد فروشقیمت روزثبت سفارش
توری گابیون 3 پیچ2.08x10کیلوگرمریال429.800ثبت
توری گابیون 3 پیچ2.28x10کیلوگرمریال429.700ثبت
توری گابیون 3 پیچ2.58x10کیلوگرمریال429.500ثبت
توری گابیون 3 پیچ2.88x10کیلوگرمریال429.300ثبت
توری گابیون 3 پیچ3.08x10کیلوگرمریال429.200ثبت
توری گابیون 3 پیچ3.58x10کیلوگرمریال429.200ثبت
توری گابیون 3 پیچ4.08x10کیلوگرمریال428.200ثبت
توری گابیون 5 پیچ1.55x6کیلوگرمریال318.200ثبت
توری گابیون 5 پیچ1.65x6کیلوگرمریال356.200ثبت
توری گابیون 5 پیچ1.75x6کیلوگرمریال396.000ثبت
توری گابیون 5 پیچ1.85x6کیلوگرمریال435.800ثبت
توری گابیون 5 پیچ2.05x6کیلوگرمریال429.800ثبت
توری گابیون 5 پیچ2.25x6کیلوگرمریال429.700ثبت
توری گابیون 5 پیچ2.55x6کیلوگرمریال429.600ثبت
توری گابیون 5 پیچ2.06x8کیلوگرمریال429.800ثبت
توری گابیون 6 پیچ1.58x10متر مربعریال205.200ثبت
توری گابیون 6 پیچ1.68x10متر مربعریال245.450ثبت
توری گابیون 6 پیچ1.78x10متر مربعریال286.500ثبت
توری گابیون 6 پیچ1.88x10متر مربعریال292.580ثبت

توری گابیون

در این مطلب میخواهیم در مورد انواع توری گابیون و کاربردهای آن ها بگوییم، لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 

یکی از دغدغه های اصلی همه ی انسان ها در همه ی ادوار گذشته حفاظت از حریم خصوصی و ابداع کردن روش های جدید برای محافظت از حریم خصوصی بوده است؛ هرچقدر زندگی به سمت مدرنیته شدن نزدیک شد محافظت از بخش های حساس زندگی اهمیت بیشتری پیدا کرد و نیاز به مراقبت از اماکن شخصی معنای تازه ای یافت.

 

یکی از روش های محافظت از مکان های شخصی استفاده از توری های مختلف بود که ما قصد داریم در این مطلب با توری گابیون و کاربردهای آن آشنا شویم پس لطفا تا پایان ما را همراهی کنید.

 

توری گابیون

توری گابیون چیست؟

آیا تا به حال هنگام عبور از کنار جاده ها و سدها به این فکر کرده اید اگر یک سنگ یا حتی سنگریزه سقوط کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بله؛ فاجعه رخ می دهد و ممکن است علاوه بر خسارت های مالی، خسارت های جانی نیز اتفاق بیفتد پس به یک حفاظ نیاز است تا از افتادن سنگ ها و آواره ها از جاده و راه آهن جلوگیری کند.

توری گابیون که با نام توری سنگی نیز شناخته میشود نوعی توری فلزی بافته شده با چشمه های شش ضلعی است که کاربرد آن برای ممانعت از افتادن سنگ ها و آواره ها از جاده ها و راه آهن... است.

 

 دلیل اینکه این توری ها را به شکل شش ضلعی می سازند این است که از سقوط سنگ ها جلوگیری شود به دلیل ساختار شش ضلعی آن حتی اگر یکی از سیم ها نیز پاره شود باز هم سنگ ها پایین نمی افتند.

 

در واقع توری گابیون یک مکعب کامل متشکل از مفتول هاست که درون آن با سنگ، شن و ماسه پر میشود تا تبدیل به یک دیوار محافظتی بسیار مستحکم شود.

گابیون 1

گابیون چیست و از آن چه استفاده هایی میشود؟

گابیون که از عبارت ایتالیایی به معنی جعبه یا قفس فلزی گرفته شده است و کاربرد آن در گذشته اغلب به عنوان جان پناه و امروزه برای کاهش لغزندگی و جلوگیری از سر خوردن سنگ ها و همچنین کاهش سرعت فرسایش خاک مورد استفاده قرار میگیرد.

 

میتوان گفت گابیون سبدی است که از بافته شدن توری های گابیون ساخته میشود و با انواع سنگ ها و مصالح پر میشود.

 

سبدهایی که از مصالح و سنگ پر هستند کنار یکدیگر قرار میگیرند و یک سازه بسیار مستحکم یکپارچه، به هم پیوسته و با انعطاف پذیری و نفوذ پذیری بالا را پدید می آورند که میتواند نیروی حاصل از حرکات زمین به دلیل برداشت یا جاری شدن سیلاب را تحمل کند و در برابر آن ها مقاومت داشته باشد.

از توری گابیون چه استفاده هایی میشود؟

1

توری های گابیون بسیار پرکاربرد و مفید هستند زیرا میتوان از آن ها به عنوان دیواره نگهدارنده، دیواره کانال ها و دیوارهای دریایی، مانعی برای افتادن سنگریزه ها در زمین های شیب دار کنار جاده، پوشش و بند و یا خاکریزهایی که برای محافظت از زمین ها مورد استفاده قرار میگیرند.

 

توری های گابیون نفوذپذیری بالایی دارند و دلیل آن ساختار مشبک مانند است، همچنین به دلیل وجود فضای خالی بین سنگ های پر شده آب به راحتی از بین سنگ ها عبور کرده و تخلیه میشود. این ویژگی کمک زیادی به تخلیه انرژی جریان سیلاب و موج دارد.

 

همچنین وجود توری گابیون در رودخانه ها و کانال های طبیعی با ایجاد سطوح ناهموار میتواند کمک خوبی به هدایت سیلاب و کاهش انرژی حاصل از آن داشته باشد و به این ترتیب از ایجاد خرابی جلوگیری به عمل آید.

 

حال که به مهم ترین کاربردهای این توری ها اشاره کردیم بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که استفاده از توری گابیون یک سیستم تکیه گاهی انعطاف پذیر و یکپارچه را به وجود می آورد و زمانی که پشت سر هم قرار میگیرند و با سنگ پر میشوند علاوه بر جلوه ی زیبایی که دارند پس زمینه ای هماهنگ را به وجود می آورند که بسیار زیباست.

تاریخچه پیدایش گابیون (سازه های سنگی )

در مورد اینکه توری سنگی چیست و چه کابردی دارد توضیحاتی ارائه شد، همچنین سازه های گابیونی نیز شرح داده شد. بد نیست راجع به اولین سازه ی گابیونی شناخته شده در جهان نیز بدانیم. مشکل فرسایش خاک از گذشته تا کنون وجود داشته و دردسرهای زیادی را همراه داشته است. جالب است بدانید که انسان ها از چند هزار سال پیش در صدد رفع این مشکل بوده اند. همچنین هدایت سیلاب ها که امکان ایجاد خرابی در منطقه را دارد و ایجاد دیوارهای گابیونی محکم برای حفاظت از جمله نیازهای انسان ها در طول تاریخ بوده است. مواجه شدن با این مشکلات مصری ها را بر آن داشت که با استفاده از مصالح سنگی و نی بتوانند سازه های محکمی بسازند.

 

اولین سازه ی گابیون شناخته شده در طول تاریخ، توسط مصری ها در زمان فرعون ساخته شده است. این سازه ها در کنار رود نیل برای حفاظت در برابر سیلاب و طغیان رودخانه و با نی و سنگ ساخته شده است. از زمان فرعون تا اکنون این سازه ها تکامل یافتند و به جای نی از توری سنگی استفاده می شود. بنابراین گابیون ها ثابت کرده اند که یکی از بهترین راههای مقابله با فرسایش خاک در جهان هستند.

ویژگی های توری گابیون چیست؟

همانطور که گفتیم با کنار هم قرار گرفتن چند توری گابیون سبد بزرگ فلزی ساخته میشود که درون آن ها را سنگ های با ابعاد مختلف و اشکال نامنتظم پر می کنند به طوری که هیچ سنگی نمی تواند از درون این سبد سقوط کند.

 

سازه ای که از چند توری ساخته میشود بسیار انعطاف پذیر است و همچنین قابلیت نفوذپذیری بالایی نیز دارد.

 

توری گابیون شبیه به توری مرغی است اما باید گفت اگرچه ظاهر آن ها شبیه به هم است اما از لحاظ جنس و ضخامت مفتول های به کار رفته برای ساخت، بسیار متفاوت هستند.

 

مهم ترین ویژگی های توری گابیون این است که در برابر نیروهایی که از طرف سنگ ها وارد میشود مقاومت کرده و نمی شکنند.

 

توری گابیون طول عمر بالایی دارند زیرا متریال به کار رفته برای ساخت آن ها فلزاتی هستند که در برابر سایش و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند و به راحتی شکته یا خورده نمی شوند.

 

یکی از مهم ترین ویژگی های توری گابیون این است با استفاده از آن ها هارمونی و تناسب طبیعی محیط به هم نمی خورد زیرا از نظر شکل و جنس بسیار با طبیعت سازگار هستند

توری گابیون

خرید و قیمت توری گابیون

شما می توانید قیمت توری گابیون و انواع دیگر توری و مفتول مانند توری پرسی، توری مرغی، مفتول مسی و گالوانیزه، مفتول استیل و ...را در سایت فولکا مشاهده بفرمایید و جهت مشاوره رایگان با مشاوران ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

توری گابیون که با نام توری سنگی نیز شناخته میشود نوعی توری فلزی بافته شده با چشمه های شش ضلعی است که کاربرد آن برای ممانعت از افتادن سنگ ها و آواره ها از جاده ها و راه آهن… است.

توری های گابیون بسیار پرکاربرد و مفید هستند زیرا میتوان از آن ها به عنوان دیواره نگهدارنده، دیواره کانال ها و دیوارهای دریایی، مانعی برای افتادن سنگریزه ها در زمین های شیب دار کنار جاده، پوشش و بند و یا خاکریزهایی که برای محافظت از زمین ها مورد استفاده قرار میگیرند.

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کامرانی

عرض توری بصورت سفارشی هم تولید میکنید؟

ادمین

با سلام..بله..انواع توری گابیون با عرض های مختلف تولید می کنیم