توری مرغی

ارسال به سراسر کشور

ارائه فاکتور رسمی

فروش حضوری

ارتباط با کارشناسان فروش

تاریخ بروزرسانی 7ام خرداد 1403

نام محصولچشمهطولقیمت روزثبت سفارش
توری مرغی عرض ۱۲۰ وزن ۶kg3.4 inch45 مترتماس بگیریدثبت
توری مرغی عرض ۱۲۰ وزن ۷٫۲kg3.4 inch45 مترتماس بگیریدثبت
توری مرغی عرض ۱۲۰ وزن ۸٫۵kg3.4 inch45 مترتماس بگیریدثبت
توری مرغی عرض 180 وزن 11kg3.4 inch45 مترتماس بگیریدثبت
توری مرغی عرض 180 وزن 12kg3.4 inch45 مترتماس بگیریدثبت
توری مرغی عرض 180 وزن 9.2kg3.4 inch45 مترتماس بگیریدثبت
توری مرغی عرض 60 وزن 3.4kg3.4 inch45 مترتماس بگیریدثبت
توری مرغی عرض 90 وزن 4.6kg3.4 inch45 مترریال5.300.000ثبت

توری مرغی

در این مطلب میخواهیم در مورد توری مرغی و کاربردهای آن بگوییم؛ لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 

محافظت از حریم شخصی و بخش های حساس موضوعی است که اهمیت داشته و دارد، در گذشته به اشکال مختلف این محافظت انجام می شد اما با امروزه با توجه به پیشرفت زندگی و نیاز بیشتر به حفاظت از حریم شخصی از ابزارهای مختلفی استفاده میشود.

 

یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزارها برای مراقبت از بخش های حساس و حریم شخصی انواع توری ها هستند که ما در این مطلب به طور ویژه به بررسی توری مرغی خواهیم پرداخت و علاوه بر اینکه انواع آن را معرفی خواهیم کرد در مورد کاربردهای آن نیز خواهیم گفت.

مرغی

توری مرغی را میتوان به عنوان نازک ترین و سبک ترین توری بین انواع توری ها معرفی کرد و دلیل این نام گذاری این است که سال هاست از این توری ها برای ساخت قفس و لانه برای پرندگان و مرغ و خروس استفاده میشود. با توجه به اینکه پرندگان نمی توانند آسیبی به توری ها برسانند و فشار چندانی برای تخریب وارد نمی کنند و به دلیل وزن سبک این نوع توری ها میتوان گفت مناسب ترین گزینه برای حفاظت از محل زندگی آن هاست.

سیم توری مرغی

توری مرغی متشکل از تعداد زیادی سیم مفتول است که به کمک دستگاه به یکدیگر تنیده میشوند؛
چشمه های توری مرغی شش ضلعی است و ابعاد آن ها بین 1 تا 3.4 اینچ بافته میشوند و با ضخامت های مختلف از 20 تا 25 میکرون در دسترس خریداران قرار میگیرند.

 

توری های مرغی به صورت رولی به فروش می رسند، هر رول از این توری ممکن است تا 45 متر طول و 90 تا 120 سانتی متر نیز عرض داشته باشند.
رول هایی که عرض آن ها 120 سانتی متر است حدودا 7 کیلوگرم وزن دارند و رول هایی که عرض آن ها 90 سانتی متر است 5.5 کیلوگرم وزن دارند.

انواع توری مرغی

توری های مرغی به دو نوع گالوانیزه و پلاستیکی ساخته میشوند که در ادامه با هر دو نوع آن آشنا خواهیم شد

توری مرغی

توری مرغی گالوانیزه

توری های مرغی گالوانیزه شامل دو دسته گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد هستند که با یکدیگر تقاوت هایی نیز دارند.

 

توری مرغی گالوانیزه گرم در کارخانه های کشورمان تولید میشود و از کیفیت و استحکام بسیار خوبی برخوردار است. این نوع توری مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند، زنگ نمی زنند، خورده نمی شوند و طول عمر بالایی نیز دارند.

 

همچنین این توری ها به راحتی و به سرعت نصب میشوند.

 

توری مرغی گالوانیزه سرد نیز وارداتی است و از کشور چین به دست خریداران می رسد که چندان با کیفیت نیستند اما قیمت کمتری دارند.

توری مرغی پلاستیکی

توری مرغی پلاستیکی که از فرایندهای اکستروژن ساخته میشوند در رنگ های زرد، سبز، آبی و قرمز و در ابعاد و چشمه های مختلف 6 ضلعی، 5 ضلعی و 4 ضلعی عرضه میشوند اما در کشور ما اغلب از نوع لانه زنبوری این توری ها استفاده میشود و انواع دیگر این نوع توری ها چندان مورد استفاده قرار نمی گیرند و توری مرغی پلاستیکی کاربرد کمتری نسبت به توری های گالوانیزه دارند.

مرغی پلاستیکی

مزایای استفاده از توری مرغی

توری مرغی مزیت های زیادی دارد که از میان آن ها میتوان به این موارد اشاره کرد:

  • این توری ها وزن بسیار کمی دارند که باعث شده بتوان آن ها را به سادگی حمل کرد.
  • توری مرغی در برابر زنگ زدگی، رطوبت و خوردگی بسیار مقاوم است.
  • توری مرغی به دلیل بافت شبکه ای که دارد بسیار مستحکم است و این شبکه ای بودن باعث شده اگر قسمتی از آن نیز پاره شود یا آسیب ببیند همه ی توری تخریب نشود و همچنان کارایی داشته باشد.
  • امکان تعمیر توری مرغی نیز وجود دارد، در صورت پارگی یک قسمت از توری میتوان با استفاده از یک تکه مفتول سیمی آن را تعمیر کرد.
  • این نوع توری به سرعت نصب میشود و هیچ پیچیدگی برای اجرای آن ها وجود ندارد.
  • توری مرغی از قیمت مناسبی برخوردار است و استفاده از آن به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

کاربرد توری مرغی

درست است که نام این نوع توری، توری مرغی است اما تصور اینکه تنها برای ساخت قفس و لانه برای پرندگان و حیوانات کوچک مورد استفاده قرار بگیرد اشتباه است؛ البته ساخت قفس با این توری ها تنها یکی از کاربردهای آن است اما شاید جالب باشد اگر بدانید این توری پرکاربرد برای حصار کشی باغ و باغچه در برابر حیوانات، بالا بردن دوام گچ و جلوگیری از ترک خوردن گچ در ساختمان سازی، محافظت از ستون، یکنواخت سازی ملات برای زیرسازی کاشی و حتی جلوگیری یا تضعیف امواج وای فای، امواج تلفن همراه و سایر امواج رادیویی با ساخت یک قفس فارادی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

توری های مرغی برای ساخت فضای دور ستون بسیار کاربردی هستند زیرا از آن محافظت می کنند تا مقاومت لازم را داشته باشد.
همچنین اگر هنگام گچ کاری مورد استفاده قرار بگیرند دوام گچ را بالا برده و از ترک خوردن آن جلوگیری می کنند.
در صورتی که بخواهید مقاومت ملات را بالاتر ببرید و ملات زیر کاشی را یکنواخت کنید نیز میتوانید از این توری ها استفاده کنید.

 

یکی دیگر از مهم ترین کاربردهای توری های مرغی که باعث شده استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز رواج پیدا کند کاربرد آن در اتصال پشم شیشه به سقف برای ایجاد عایق صوتی و حرارتی است.
این نوع توری ها برای سقف های شیروانی، یا سوله ها بسیار مناسب هستند زیرا در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت می کنند و طول عمر بالایی دارند.

 

از توری مرغی برای ساخت و اجرای سقف کاذب و فنس کشی دیوار نیز میتوان استفاده کرد.

فروش توری مرغی

توری مرغی برای سقف

با توجه به اینکه یکی از کاربردهای توری مرغی نصب در سقف برای قرار دادن پشم شیشه برای عایق کاری در برابر حرارت و صداست و قرار دادن پشم شیشه روی سقف کار راحتی نیست از توری مرغی استفاده میشود. برای این کار ابتدا باید نصب پروفیل انجام شود سپس به کمک سیم بوکسل توری ها را روی پروفیل نصب کرد. بعد از این مرحله میتوان پشم شیشه را روی آن قرار داد و در آخر نیز برای اتمام کار ورق گالوانیزه را روی پشم شیشه نصب کرد تا باقی مراحل ساخت سقف انجام شود.

 

میزان هزینه ی نصب توری مرغی نیز بر اساس تجهیزات به کار رفته برای نصب و میزان مهارت و تجربه ی نصاب بستگی دارد.

قیمت توری مرغی

این روزها نوسانات بازار اجازه تعیین قیمت انواع توری های فلزی را به طور ثابت نمی دهد اما میتوان عوامل تاثیر گذار روی قیمت این توری ها را تعیین کرد.
قیمت هر متر توری مرغی بر اساس ابعاد، ضخامت، اندازه چشمه، وزن و جنس گالوانیزه به کار رفته در آن ها که از نوع سرد است یا گرم محاسبه میشود؛ اگر گالوانیزه از نوع گرم باشد به دلیل کیفیت بالاتر، کاربرد گسترده و مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی نسبت به گالوانیزه سرد قیمت بالاتری دارد.

یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت توری مرغی وزن آن هاست، وزن بالای این توری ها نشان دهنده این است که ریز بافت تر هستند و چشمه های زیادی جهت بافتن آن ها به کار رفته است.
همچنین هرچقدر چشمه های توری بزرگتر باشد و سیم آن ها نازک تر باشد قیمت کمتری دارند.
هرچقدر وزن توری بیشتر باشد قیمتشان نیز بالاتر است.
اینکه توری در داخل کشور تولید شده باشد یا وارداتی باشد نیز روی قیمت نهایی توری تاثیر می گذارد؛ توری های ساخت ایران اگر چه قیمت بالاتری دارند اما طول عمرشان نسبت به توری های وارداتی بسیار بیشتر است. توری هایی که از کشور چین وارد میشوند اگر چه قیمت کمی دارند اما مناسب برای استفاده طولانی مدت نیستند.

خرید توری مرغی گالوانیزه و پلاستیکی

شما می توانید قیمت توری مرغی و انواع دیگر توری و مفتول مانند توری پرسی، توری گابیون، مفتول مسی و گالوانیزه، مفتول استیل و …را در سایت فولکا مشاهده بفرمایید و جهت مشاوره رایگان با مشاوران ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

توری مرغی متشکل از تعداد زیادی سیم مفتول است که به کمک دستگاه به یکدیگر تنیده میشوند؛
چشمه های توری مرغی شش ضلعی است و ابعاد آن ها بین ۱ تا ۳.۴ اینچ بافته میشوند و با ضخامت های مختلف از ۲۰ تا ۲۵ میکرون در دسترس خریداران قرار میگیرند.

 

توری های مرغی به صورت رولی به فروش می رسند، هر رول از این توری ممکن است تا ۴۵ متر طول و ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر نیز عرض داشته باشند.
رول هایی که عرض آن ها ۱۲۰ سانتی متر است حدودا ۷ کیلوگرم وزن دارند و رول هایی که عرض آن ها ۹۰ سانتی متر است ۵.۵ کیلوگرم وزن دارند.

  • توری مرغی گالوانیزه
  • توری مرغی پلاستیکی
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فولادی

توری مرغی شما ایرانی هستش یا چینی ؟

ادمین

با سلام.ما توری مرغی ایرانی و تولید خودمون را کار می کنیم